Блог SAS'a

Все про український інтернет і не тільки!

Ідентифікаційний код ЄДРПОУ

| 4 Comments

Думаю, що кожна повнолітня людина знає, що це таке. Він видається кожному громадянину України при досягненні ним повноліття (18 років). Без цього коду не можливо ні відкрити банківський рахунок, ні нормально працевлаштуватися на роботу, зареєструвати підприємницьку особу, в податковій теж лажа, створення закордонного паспорту і так далі. Без ідентифікаційного коду нікуди.


Цікаво, що багато віруючих людей ідентифікаційний код ЄДРПОУ називає “кодом диявола” або “печткою диявола” і навідріз відмовляються, щоб їм такий присвоювали. І навіть верховні священнослужителі колись давно зверталися до “верхів” щоб ті дозволили деяким віруючим цей код не присвоювати.
Тож давайте розберемося що цей “код диявола” собою предствляє. Зазначу, що дана інформація є засекреченою, держава не видає ніяких довідок з приводу розшифрування коду. Код для фізичних осіб складається з 10-ти цифр. Пeрші п*ять цифр – це дата народження особи починаючи з 01.01.1900 року. Тобто, код людини, яка народилася 01.01.1900, буде виглядіти 00001, 2.01.1900 – 00002, …, 1.01.1901 – 00366 і так далі. Щоб було простіше, можна це все діло занати в ексель (MS Exel), додати 1 та перевести ячейку у формат дати. Наприклад. Якщо код є 3977656562, то перші 5 цифр у ячейці будуть такими: “=39776+1″ і переводимо у формат “дата”. Вийшла сьогоднішня дата:) Наступні чотири цифри – порядковий номер людини (серед тих, хто народився в один день). Вони присвоюються при новому поступленні інфи про осіб в базу даних. І в цих же 4-х цифрах закладена інформація про стать особи. Це дев*ята по рахунку цифра: парне число – жіноча, непарне – чоловіча. І останній символ – десятий. Це контрольне число. Воно визначається по алгоритму, що не розголошується, щоб ускладнити підробку номера. Все. Можна сказати “код розшифрований” :)

Якщо ви не хочите париться з екселем і вираховувати 9-ьу цифру, можна скористуватися готовими програмами, такими як ця.

Цікаво, але я знайшов у гуглі таку новину, яка датується 02-08-2007.

В Україні скасують ідентифікаційний код
Його замінить податковий паспорт, який видадуть кожному повнолітньому громадянину.
Такі зміни передбачає проект Податкового кодексу. Офіційно паспорт називатимуть реєстраційною карткою платника податків. Чим він відрізнятиметься від звичного для українців ідентифікаційного коду, поки що невідомо.

хм.. і невідомо кому така ідея в голову прийшла.. Дійсно, в нашій державі багато що робиться не через голову, а через …

Іще б хотів би розповісти про те, що майже кожен громадянин нашої держави занесений у базу даних, котру можна вільно подивитися. Знаходиться вона тута http://www.nomer.org/allukraina/. Наведу простий приклад. Перейдіть по посиланню, поставте мишкою у якесь поле і натисніть ентер:http://www.nomer.org/=) Тож спробуйте пошукати там і себе…

от таке у нас право вільного вибору і конфіденційності…:)

4 Comments

  1. Доволі цікава інфа, хоча й дещо хибна – це не ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр підприємств і організацій України), а ідентифікаційний код фізичної особи. Доречі у Арбузова колишнього голови НБУ його нема з релігійних переконань. Оттак.

  2. Щось тут наплутано з кодами фізичних і юридичних осіб)
    Код ЄДРПОУ ніяк не пов’язується з ідентифікаційним кодом.
    Взагалі, одним словом, ідентифікаційний код юр. осіб та ідентифікаційний код фіз. осіб називається індивідуальний податковий номер.

  3. Мова йдеться про ідентифікаційний номер.
    Видається він з народження кожному, а не з 18-ти років))

Напишіть відгук

Required fields are marked *.


In an effort to prevent automatic filling, you should perform a task displayed below.


: EOMY.NET